Пошук по сайту

Алгебра  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними різними способами

Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними різними способами





Алгебра 7 клас

Дата: 24.04.2013

Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними різними способами

Мета:закріпити знання,набуті під час вивчення теми;

розвивати вміння розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними різними способами;розвивати самостійність, уміння зосереджуватися;

виховувати наполегливість, дружні стосунки між учнями .

Тип уроку:Урок закріплення знань,умінь,навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент 3хв.

Слово «урок» таке звичайне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів починається з літер У, Р, О, К.Всі ці слова нам будуть потрібні для успішної роботи. Давайте складемо словничок із таких слів:

Наприклад:

У – успіх, увага.

Р –радість, робота,

О – організованість, обдарованість

К – мітливість, колектив.

Сподіваюся на уроці ми зустрінемося з кожним із них коли…..

II. Повідомлення теми та мети уроку (слайд 1) 2 хв

Учні записують тему у зошити.

«Скажи мені - і я забуду, покажи мені - і я запам’ятаю,

дай мені діяти самому - і я навчусь»

Конфуцій

Тому на уроці ми будемо закріплювати знання з вивченої теми, розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними раціональними різними способами; будемо наполегливими та допомагати один одному.

III. Перевірка домашнього завдання: 5хв

Коли ми обміняємося зошитами я перевірю виконання домашнього завдання, а зараз ви виконаєте тестові завдання подібні до домашніх.

Тест( слайд 2)

1.Яким способом не розв’язують систему рівнянь?

А)Способом підстановки Б)Способом додавання В)Графічним способом

Д)Методом інтервалів

2.Знайти лінійне рівняння з двома змінними:

А) 2х=4 Б) 12х+7у=5 в) 3х-у=7 г)2х+0у=2

3.Яка пара чисел - розв’язок рівняння 2х+7у=20?

А)(3;2) Б)(-1;-3) В)(2;3) Г)(0;1)

4.Графік рівняння першого степеня з двома змінними:

А)Парабола б)Крапка в)Пряма лінія г)Гіпербола

5.Які з пар чисел - розв’язки системи рівнянь:

x+y=12

x-y=2 А)(7;5) Б)(1;2) В)(0;0) Г)(4;5)

6.Розв'язати систему рівнянь способом додавання і вибрати правильну

відповідь( зручним для вас способом)


4х-3у=2

3х+3у=5 а)(1;2) б (-1;-2) в)(1;2/3) г)(3;5)

На екрані з’являються правильні відповіді, учні проводять самоперевірку і результати заносять у таблицю самооцінки ( 1-4 завдання-0,5 бала; 5,6 -1 бал. Максимальна кількість балів – 4.)

1.а 2.б,в 3а 4.в 5а 6.в

IV. Актуалізація опорних знань : ( розминка) 5хв

Запитання:

1. Що називають системою рівнянь?

2 Що називають розв’язком системи лінійних рівнянь з двома змінними?

3. Що означає розв’язати систему рівнянь?

4. Скільки розв’язків може мати система двох лінійних рівнянь з двома змінними?

5.Які рівняння називаємо рівносильними?

6. Які існують способи розв’язування системи рівнянь?

7.Чому не раціонально використовувати графічний спосіб розв’язання?

8.Як записується розв’язок системи лінійних рівнянь з двома змінними?

9.Алгоритм розв’язання способом підстановки

10. Алгоритм розв’язання способом додавання

Підсумок бліцопитування заноситься в таблицю самооцінки( кожне правильна відповідь – 1 бал)

Історична хвилинка( Чи знаєте Ви…?) слайд3,4 2хв

V. Відпрацювання вмінь: 15 хв

1. На екрані: знайди помилку і розв’яжи правильно…..слайд 6,7

3.Повторення алгоритмів розв’язання( на екрані) слайд 8, 9

4самостійно розв’язуємо 10хв слайд10

Розв’язати способом додавання

15y-8x=29

3y+2x=13

Розв’язати способом підстановки

2x+y=12

3x+y=11

Правильність виконання завдань учнями здійснюється взаємоперевіркою, результати заносимо у таблицю.

5. Додаткові завдання.

Розв’яжіть системи рівнянь зручним для вас способом.

(-4; -2)

( -2; 3)

( 6; -1)

( система розв’язку не має)

( - 34/19; - 29/19)
Вчитель: Знання, здобуті нами, треба вміти обдумано використовувати на практиці і у повсякденному житті.
V I Оцінювання учнів 2хв

V IІ . Підсумок уроку: 3хв слайд 11

Запитання до класу на екрані

На уроці я…..

- дізнався...

- зрозумів...

- навчився...

- найбільші труднощі я відчув...

- я не вмів, а тепер умію...

VІІI. Домашнє завдання:виконати завдання на картках 1хв слайд 12
1.Повторити правила $27- 29

2.Розвязати системи рівнянь зручним способом

2х+у=30 4х+3у=22 5х+7у= -18 х+2у=11

х-2у=5 -х+7у=10 19х+6у=14 5х-3у=3
слайд13
Картка самооцінки


№ п/ч

Назва виду роботи

Кількість балів

1.

Тести(перевірка д/з)




2

Розминка




3

Знайди помилку




4

Коментоване розв’язання




5

Самостійне розв’язання




6

Додаткові завдання




всього








Додаткові завдання.

Розв’язати зручним для вас способом:

(-4; -2)

( -2; 3)

( 6; -1)

( система розв’язку не має)

( - 34/19; - 29/19)


Кожна правильно розв’язана система – 2 бала
Самостійна робота
1.Розв’язати способом додавання

15y-8x=29

3y+2x=13
2.Розв’язати способом підстановки

2x+y=12

3x+y=11

Правильність виконання завдань учнями здійснюється взаємоперевіркою, результати заносимо у таблицю. Кожна правильно розв’язана система – 2 бала

Відповіді: 1. (3 ;2 )

2. ( - 1 ; 14)


поділитися в соціальних мережах


Схожі:

Урок алгебри в 7 класі Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними
Мета: Поширити,поглибити й закріпити знання,набуті під час вивчення теми;формувати вміння розв'язувати системи лінійних рівнянь з...

Конспект уроку алгебри у 9 класі Розв’язування систем рівнянь другого...
Тема: Розв’язування систем рівнянь другого степеня з двома змінними (перший урок з теми)

Урок алгебри. Вчитель математики Червонопартизанської гімназії, Луганської обл
Тема. Система лінійних рівнянь з двома змінними та її розв’язок. Розв’язування систем

Тема: Розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною та задач за допомогою лінійних рівнянь
Вати знання та уміння учнів щодо розв’язання лінійних рівнянь та задач на рівняння. Вдосконалити навики встановлення залежностей...

Уроку, з/п Тема Дата
Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі

Тема: Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь з однією змінною
Мета: Закріпити знання учнів про практичне застосування рівнянь, зокрема до розв’язання задач. Вдосконалити навики встановлення залежностей...

Урок алгебри у 9 класі на тему „Системи рівнянь другого степеня з двома змінними”
Формувати вміння встановлювати закономірності, аналізувати, робити висновки, аргументувати відповідь. Формувати комунікативні, самоосвітні,...

Уроку: Розв’язування ірраціональних рівнянь
Мета уроку: Відпрацювати навички розв’язування ірраціональних рівнянь, продовжити роботу над пошуком Інших методів розв’язування...

Урок алгебри у 9 класі з теми: «Розв'язування лінійних нерівностей...
Мета: Закрвпити І розвинути уміння І навички учнів розв'язувати лінійні нерівності з однією змінною та їх системи; розвинути інтерес...

Тема. Розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною Мета уроку
Освітня: Розширити, узагальнити та систематизувати знання про лінійні нерівності, повторити алгоритм розв’язування нерівностей, закріпити...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




a.ocvita.com.ua
Головна сторінка