Пошук по сайту

Алгебра  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок алгебри в 7 класі Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними

Урок алгебри в 7 класі Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними





Урок алгебри в 7 класі

Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними.

Мета:Поширити,поглибити й закріпити знання,набуті під час вивчення теми;формувати вміння розв'язувати системи лінійних рівнянь з двома змінними різними способами;розвивати пізнавальну активність;виховувати творче ставлення до справи.

Тип уроку:Урок закріплення та систематизації знань,умінь,навичок.

Обладнання:Картки з індивідуальними завданнями,таблиці.

«Скажи мені-і я забуду,покажи мені-і я запам’ятаю,дай мені діяти

самому-і я навчусь»

Конфуцій

Хід уроку

  1. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

III. Перевірка домашнього завдання:звіт малих груп про виконання творчих завдань:презентація способів розв'язування лінійних рівнянь з двома змінними,використовуючи історію математики та факти з математичного

життя школи.

IV. Актуалізація опорних знань : а)бліцопитування:клас об’єднується у дві

команди:ліву та праву «півкулі головного мозку» класу.

Запитання до першої команди:

1. Лінійне рівняння з двома змінними.

2. Що називають розв’язком рівняння першого степеня з двома змінними?

3. Графік рівняння першого степеня з двома змінними.

4. Скільки розв’язків має рівняння 0х + 0у = с ?

5. Що називають системою рівнянь?

6. Скільки розв’язків може мати система двох лінійних рівнянь з двома змінними?

Запитання до другої команди:

1. Рівняння першого степеня з дома змінними.

2. Рівносильні рівняння.

3. Скільки розв’язків має рівняння 0х + 0у = 0?

4.Графік рівняння 0х + Bу = с

5.Що означає розв’язати систему рівнянь?

6.Способи розв’язування системи рівнянь.

Підсумок бліцопитування

б)Робота с таблицею «Знайди помилку»

Див. додаток 1.

V. Ввідпрацьовування вмінь: а)коментоване розв’язування систем рівнянь:

Розв’язати способом підстановки

2x+y=30

x-2y=5

Розв’язати способом додавання

4x+3y=22

-x+7y=10

б)Робота в групах:учні об’єднуються в три групи,отримують диференційовані

завдання,працюють самостійно,представники груп біля дошки

1 група

Розв’язати способом підстановки

15y-8x=29

3y+2x=13

2 група

Розв’язати графічним способом

2x+y=2

3x+y=5

3 група

Розв’язати способом додавання

2x+y=12

3x+y=11

Перевірка розв’язань та їх аналіз проводиться колективно

в)Самостійна робота(робота в групах)

Вчитель проводить інструктаж,учні отримують картки з індивідуальними тестовими завданнями,трьох рівнів складності (додаток:таблиці 1,2,3 варіантів)

Після виконання завдань на дошці з'являються таблиці відповідей.

Правильність виконання завдань учнями здійснюється самоперевіркою.

Див. додаток 2

В кінці уроку всі учні здають зошити на перевірку.

Вчитель:Знання,здобуті нами,треба вміти обдумано використовувати на

практиці і у повсякденному житті.

V I. Домашнє завдання:§26-28,№1130,1150*(а),стор.245

V I I. Підсумок уроку:а)оцінювання роботи учнів;б)опитування-підсумок:

Запитання до класу:

1.Що на уроці було головним?

2.Що викликало найбільшу цікавість?

3.Чого сьогодні ви навчилися?

Література:

1. Бевз Г.П., Бевз В.Г.Алгебра:Підручник для 7 класу.-К.: Зодіак - Еко, 2007

2. Губа Л.А.Нетрадиційні уроки математики. - Х: «Основа»,2005

Додаток

Тест

Варіант 1

1.Вибрати лінійне рівняння з двома змінними:

А)ах + вх = 0 Р)х=0 З) ах + ву = с К)х+у=0

2.Скільки розв’язків має рівняння: 3х+2у=16=0?

А)1 Б)2 В)0 Н)безліч розв’язків

3.Які з пар чисел - розв’язки системи рівнянь:

x+y=12

x-y=2

А)(7;5) Б)(1;2) В)(0;0) Г)(4;5)

4.Яка з систем рівнянь не має розв’язку?

A) x+y=8 T) 6x+2y=3 M) x=y+8 P) x-y=1

2x+3y=5 9x+3y=6 y=2x-1 5x-6y=2

5. Розв’яжіть систему рівнянь способом додавання і виберіть правильну

відповідь:

x+y=10

x-y=4

Р)(1;3) И)(7;3) М)(-3;-7) Ю)(1;0)

1

2

3

4

5
















Варіант 2

1.Яким способом не розв’язують систему рівнянь?

А)Способом підстановки Б)Способом додавання В)Графічним способом

Д)Методом інтервалів

2.Скільки розв’язків може мати система лінійних рівнянь з двома змінними?

А)1,2,3 Б)0 Г) 4,5,6 У) розв’язків не має,безліч розв’язків,один розв’язок

3.Знайти лінійне рівняння з двома змінними:

А)ху=8 Б)2у-хz=0 М)3х-у=7 Н)х+3у=0

4.Яка пара чисел - розв’язок рівняння 2х+7у=20?

А)(3;2) Б)(-1;-3) В)(2;3) Г)(0;1)

5.Графік рівняння першого степеня з двома змінними:

А)Парабола Б)Крапка Т)Пряма лінія Я)Гіпербола

6. Розв’язати систему рівнянь способом підстановки і вибрати правильну

Відповідь:

y-2z=6

y+2z=10

А)(1;2) Д)(0;0) З)(-1;-2) И)(8;1)

1

2

3

4

5

6



















Варіант 3

1.Яка з систем рівнянь має один розв’язок?

А) 2x+3y=1 Б) 2x=3 В) x+2y=5 М) x-y=1

4x+6y=0 3x=-2 2x-3y=8 2x-2y=6

2.Яка з пар чисел - розв'язок системи рівнянь:

3х+у=0

Х+2у=5

А)(0;0) Б)(1;2) М)(-1;3) Г)(5;6)

3.Яким способом не розв’язують систему рівнянь?

А)Графічним Б)Способом підстановки Г)Способом додавання І)способом

округлення

4.Скільки розв’язків має система рівнянь?

6х+10у=36

3х+5у=18

Х)1 Ф)2 И)3 Т)Безліч розв’язків

5.Розвязати систему рівнянь способом додавання і вибрати правильну

відповідь

4х-3у=2

3х+3у=5

А)(1;2) М)(-1;-2) И)(1;2/3) Р)(3;5)

1

2

3

4

5
















поділитися в соціальних мережах


Схожі:

Конспект уроку алгебри у 9 класі Розв’язування систем рівнянь другого...
Тема: Розв’язування систем рівнянь другого степеня з двома змінними (перший урок з теми)

Урок алгебри. Вчитель математики Червонопартизанської гімназії, Луганської обл
Тема. Система лінійних рівнянь з двома змінними та її розв’язок. Розв’язування систем

Тема: Розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними різними способами
Слово «урок» таке звичайне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів починається з літер У, Р, О, К. Всі ці слова нам будуть потрібні...

Урок алгебри у 9 класі на тему „Системи рівнянь другого степеня з двома змінними”
Формувати вміння встановлювати закономірності, аналізувати, робити висновки, аргументувати відповідь. Формувати комунікативні, самоосвітні,...

Тема: Розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною та задач за допомогою лінійних рівнянь
Вати знання та уміння учнів щодо розв’язання лінійних рівнянь та задач на рівняння. Вдосконалити навики встановлення залежностей...

Урок алгебри у 9 класі з теми: «Розв'язування лінійних нерівностей...
Мета: Закрвпити І розвинути уміння І навички учнів розв'язувати лінійні нерівності з однією змінною та їх системи; розвинути інтерес...

Урок з алгебри у 8 класі. Тема: Розв’язування квадратних рівнянь
Мета: перевірка І корекція знань, навичок І вмінь з даної теми, підведення підсумків письмової роботи; розвиток активної діяльності...

Уроку, з/п Тема Дата
Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь. Рівняння як математична модель задачі

Тема: Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь з однією змінною
Мета: Закріпити знання учнів про практичне застосування рівнянь, зокрема до розв’язання задач. Вдосконалити навики встановлення залежностей...

Урок алгебри в 11 класі. Тема: «Елементи комбінаторики»
Процес розв’язування логічних задач потребує вищої розумової діяльності порівняно з процесом розв’язування стандартних задач. Зацікавити...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




a.ocvita.com.ua
Головна сторінка