Пошук по сайту

Алгебра  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №8 Ужгородської міської ради Закарпатської області Відкритий урок з алгебри в 11 класі

Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №8 Ужгородської міської ради Закарпатської області Відкритий урок з алгебри в 11 класі





Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №8

Ужгородської міської ради

Закарпатської області


Відкритий урок з алгебри в 11 класі:

«Властивості логарифмів. Розв’язування вправ»

Вчитель вищої категорії

Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №8

Ужгородської міської ради

Закарпатської області

Кушнірова А. В.


Ужгород – 2015

Тема: «Властивості логарифмів. Розв’язування вправ»
Мета:

- навчальна: сформувати вміння розв’язувати вправ, що передбачають використання означення та властивостей логарифмів;

- розвивальна: удосконалювати навички застосовування властивостей логарифмів під час розв’язування вправ, розвивати розумові здібності, навики самостійного мислення, пам’ять, увагу;

- виховна: формувати працьовитість, бажання отримати якісні, глибокі знання, виховувати культуру математичних записів та інтерес до вивчення предмету.

Учні повинні: знати означення та основні властивості логарифмів; вміти логарифмувати та потенціювати вирази; вміти свідомо застосовувати логарифми до розв’язування вправ.

Тип уроку: застосувань знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютер, мультимедійний проектор, підручник для 11 кл. «Алгебра та початки аналізу» А. Г. Мерзляк, картки із завданнями.

Форми роботи: індивідуальна, колективна, самостійна; контрольний диктант з самоперевіркою.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Я сподіваюся, що цей урок пройде цікаво, з великою користю для всіх. Дуже хочу, щоб ті, хто ще байдужий до цариці всіх наук, з нашого уроку пішов із глибоким переконанням: Математика - цікавий і дуже потрібний предмет.

Алгебру називають теорією розв’язування рівнянь. На сьогоднішньому уроці ми введемо нове поняття – логарифм числа, яке допоможе розв’язувати задачі, що передбачають використання властивостей логарифмів.

Для успішного розв’язування вправ на уроці ми повинні знати:

  • Означення логарифма числа.

  • Означення десяткового і натурального логарифма.

  • Основну логарифмічну тотожність.

  • Властивості логарифмів.

слайд2.jpg

ІІ. Екскурсія в історію.
слайд3.jpg
ІІІ. Мотивація навчання:

слайд7.jpg
IV. Актуалізація опорних знань

слайд8.jpg

слайд11.jpg
слайд9.jpg
слайд10.jpg

слайд12.jpg
V. Удосконалення умінь і навичок
слайд13.jpg
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд14.jpg

c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд15.jpg
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд16.jpg
VI. Усвідомлення нового матеріалу. Робота з підручником.
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд19.jpg

c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд20.jpg
VII. Застосування знань, умінь і навичок
Вправа «Знайди друга» (Індивідуальна робота).
Завдання: обчислити і стрілочками вказати правильну відповідь.

Один учень виконує завдання на дошці, а всі інші розв’язують самостійно на картках.


-1
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд17.jpg


-1
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд18.jpg

Виконання самостійної роботи з самоперевіркою.

(Кожен учень отримує картку із завданнями, на яке відводиться 7 хв.)
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд21.jpg

Учні звіряють правильність виконаних завдань на висвітленому слайді і аналізують помилки, допущені під час розв’язання. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд22.jpg
Колективне виконання завдань під керівництвом вчителя.











VIII. Підбиття підсумків уроку.

Отже, на сьогоднішньому уроці ми сформували поняття логарифма числа, навчились розв’язувати задачі, що передбачають використання означення та властивостей логарифмів числа. Цінність ідеї впровадження логарифмів полягала у зведенні складних дій (піднесення до степеня і добування кореня) до простіших дій (множення, ділення), а останніх – до найпростіших (додавання, віднімання). При цьому ви користувалися таблиці логарифмів.

IX. Домашнє завдання.

c:\documents and settings\user\рабочий стол\властивості логарифмів\слайд23.jpg

слайд4.jpg

слайд5.jpg

слайд6.jpg

поділитися в соціальних мережах


Схожі:

Затверджено на засіданні педагогічної ради школи протокол №1
Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Шахтарської міської ради Донецької області у своїй діяльності керується

Зеленогайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів харківської районної...
Наочність та обладнання: опорний конспект «Тотожні перетворення раціональних виразів»

Дніпропетровської міської ради було відкрито 01 вересня 1935 року....
Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №68» Дніпропетровської міської ради було відкрито 01 вересня 1935 року

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №41 харківської міської ради харківської області
Міністерства освіти І науки України від 28. 08. 2013 №1239 «Про затвердження Типової інструкції з діловодства у загальноосвітніх...

Пояснювальна записка до робочого навчального плану Харківської загальноосвітньої...
Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №96 Харківської міської ради Харківської області

Уроках математики
Відкритий урок алгебри у 7-б класі на тему «Дослідження графіків лінійної функції»

Урок-практикум з комп’ютерною підтримкою
Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Буринської міської ради Сумської області

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №134 харківської міської ради харківської області
Про порядок організованого закінчення 2013/2014 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х, 11-х...

Засідання клубу «Ерудит»
Добровеличківська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради

Тести. Алгебра, 9клас. Гаврилюк І. К. Вчитель математики загальноосвітньої...
Гаврилюк І. К. Вчитель математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №75 Запорізької міської ради Запорізької області



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




a.ocvita.com.ua
Головна сторінка